Interpretacja wyniku badania MR kręgosłupa a stopień zwyrodnienia

Proszę o interpretację wyniku badania MR kręgosłupa oraz określenie stopnia jego zwyrodnienia (nieznaczny, znaczny): "Badania MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych oraz sekwencji STIR w dwóch płaszczyznach. Kręgosłup ustawiony w osi. Wysokość przestrzeni międzykręgowej L5/S1 zachowana, na tym poziomie podwięzadłowa dogrzbietowa centralna protruzja krążka międzykręgowego 4 mm. Na poziomie L4/L5 dogrzbietowe szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego oraz dotrzonowe wpuklanie krążka w obręb blaszki granicznej górnej i częściowo trzonu L5 w odcinku przednim. Wysokość przestrzeni międzytrzonowej na tym poziomie zachowana. Na poziomie L3/L4 nierówności blaszki granicznej górnej w odcinku przednim trzonu L4 oraz niewielkie dogrzbietowe uwypuklenie krążka międzykręgowego. Na poziomie L2/L3 dogrzbietowo - prawoboczne szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego na maksymalnie 4 mm z redukcją przestrzeni płynowej przedrdzeniowej, szerokość kanału kręgowego na tym poziomie prawidłowa. Nierówności blaszki granicznej górnej trzonu L3 w odcinku przednim. Stożek rdzenia na poziomie L1/L2, sygnał rdzenia niezmieniony.

Witam! Wg opisu w opisanym odcinku nie występują zmiany o znacznym nasileniu. Najważniejsze iż nie powodują zwężenia kanału kręgowego czy ucisku rdzenia kręgowego. Pozdrawiam