Interpretacja wyniku badania na toksoplazmozę: igG i igM

Witam! Byłąm dzisiaj na badaniach mam takie wyniki toksoplazmozy igm 0,78 dodatni norma do 0,55 i toksoplazmozę igg 872 iu/ml norma do 8 . Zauważyłam ,że igm spada , a igg rośnie. Byłam u lekarza z poprzednim wynikiem i powiedział, że jeżeli igm będzie spadać to nie mam się martwić.Czy to prawda? Co to oznacza, czy choroba mija? Pozdrawiam i dziękuje za poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tendencja spadkowa poziomu IgM oznacza, iż zakażenie ustępuje. Wysoki poziom IgG świadczy o przebytym zakażeniu. Proszę kontynuować leczenie u lekarza prowadzącego.