Interpretacja wyniku badania na toksoplazmozę w ciąży

Jestem w ciąży. W 14 tygodniu. Mam 37 lat. Mam problem z interpretacją wyników toxo. Wynik IGM jest ujemny, wynosi 0,325, następnie i tu niespodzianka IGG-2793 IU/ml. Zrobiłam awidność toxo IGG i wyszła niska 0,534, wykonany metodą CHLIA. Moje pytanie jest następujące: Czy jest mi potrzebny antybiotyk w ciąży. Czy można określić jaki odstęp czasu dzieli mnie od zakażenia. Spatkałam się z opinią ginekologa by nie przejmować się za bardzo tym. Nie działa. Proszę o poradę i interpretację wyniku. Jeszcze jedno. Czy wpływ ciąży i zmian dość dyrastycznych hormonalnych może mieć wpływ na taki obrót sprawy i co robić? Pozostałe wyniki dobre. Może niewielka małopłytkowość.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Antybiotyk nie jest potrzebny. Przedstawiony wynik świadczy o tym, iż w przeszłości przeszła Pani toksoplazmozę i obecnie ma Pani na nią odporność.

Gdyby przy dodatnim IgG dodatnie byłoby również IgM, wtedy świadczyłoby to o czynnej infekcji i w takiej sytuacji potrzebny by był antybiotyk.

Pozdrawiam!