Interpretacja wyniku badania po mastektomii piersi

Witam, jestem po mastektomii piersi. Proszę o wyniki. Jaki to rodzaj raka i jakie leczenie mnie czeka? guz carcinoma ductale invasivum G2 Emboliae carcinomatosae vasorum lymphaticorum / węzły Carcinoma metastaticum 5/17 (z naciekaniem torebki węzła, tkanki tłuszczowej okołowęzł) Lymphonodulitis reactiva 12/17 / węzeł o wym2,6x1,8cm carcinoma metastaticum 1/1. Emboliae carcinomatosae vasorum lymphaticorum // pT2, N2a Her2+2, Es + w 70% k.n, Pr + w 5% k.n., Ki 67 +odcz.jądrowy w 40% k.n.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rak przewodowy inwazyjny 2 stopień zaawansowania (średni) w skali 3-stopniowej. Istnieją cechy przerzutowania do węzłów chłonnych. Dodatnie receptory Her2 pogarszają rokowanie zaś obecność receptorów Pr (progesteronowych ) i Er (estrogenowych) daje możliwość leczenia hormonalnego. Proszę zgłosić się do onkologa.