Interpretacja wyniku badania rezonansem magnetycznym u czterdziestoletniej kobiety

Witam! Mam pytanie. Neurolog stwierdził ostrą rwę kulszową ubytkową z uszkodzeniem nerwu strzałkowego. Zrobiłam badanie rezonansu: wynik obecność znacznej centralnej przepukliny krążka o charakterze ekstruzji z poziomu L4/L5 z wydzieleniem sekwestru o wymiarach poprzecznych 15x7mm migrującego w dół wzdłuż tylnej powierzchni trzonu L5 do poziomu krążka L5/S1 z wpuklaniem w obręb lewego otworu międzykręgowego na tym poziomie. Na wydzielonym fragmencie krążka modeluje się lewy korzonek nerwowy. Tarcza L4/L5 obniżona i odwodniona. Niewielkie wytwórcze wyciągnięcia krawędzi trzonów. Bardzo proszę o interpretację wyniku i mam pytanie co dalej? Nadmieniam, że mam zaburzenia czucia w lewej łydce i stopie, jak również niedowład.

Witam! Opisane objawy kliniczne jak również przedstawiony wynik badania MR sugerują zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa o charakterze dyskopatii. Zmiany te uzasadniają rozpoznanie postawione przez neurologa. Jak Pan opisał doszło już do zaburzeń czucia i niedowładu, w związku z tym konieczne jest skonsultowanie problemu z neurochirurgiem w celu oceny kwalifikacji do leczenia operacyjnego. Leczenie zachowawcze (rehabilitacja i farmakoterapia) mogą okazać się już nie wystarczające. Zachęcam do wizyty u neurochirurga. Pozdrawiam serdecznie!