Interpretacja wyniku badania RTG klatki piersiowej

Kąty przeponowo-żenrowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Cień środkowy w granicach normy. Co to oznacza? Proszę o odpowiedź.

Witam!
Przedstawiony opis sugeruje prawidłowy wynik badania RTG klatki piersiowej. Są to parametry oceniane standardowo podczas opisywania zdjęcia, odnoszą się do struktur anatomicznych widocznych na zdjęciu. Wydaje się, że wynik jest prawidłowy, nie stwierdzono odchyleń od normy. Wynik powinien być przedstawiony lekarzowi zlecającemu badanie. Pozdrawiam serdecznie!