Interpretacja wyniku badania RTG klatki piersiowej u trzydziestolatki

Proszę o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej. Zmiany drobnoguzkowe w polu środkowo-górnym lewego płuca. Zgrubienie okołooskrzelowe w polu dolnym płuca prawego. Pasmowate zacienienie przy koniuszku serca na skrzyżowaniu żeber-zmiana włóknista? Zagęszczenie miąższowe? Poza tym miąższ płucny bez świeżych zagęszczeń. Esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Co oznacza taki wynik? Co powinnam teraz zrobić? Czy ma znaczenie, że w grudniu przeszłam ostry stan zapalny oskrzeli? Dodam, że miałam straszny kaszel i katar, i odkasływałam duże ilości wydzieliny. Nadal czasami kaszlę, szczególnie rano odkasłuję wydzielinę gęstą o chrakterze flegmowym. Nie palę nałogowo. Czasami przez ostatnie lata sporadycznie zdarzało mi się zapalić.

Witam!

Każde zdjęcie RTG klatki piersiowej powinno być interpretowane wraz z wywiadem oraz objawami klinicznymi. Konieczna jest również informacja z jakiego powodu zostało zlecone to badanie. Sam wynik sugeruje obecność licznych zmian w obrębie płuc. Zmiany te wymagają dalszej diagnostyki, gdyż mogą sugerować zmiany zapalne lub nowotworowe. Ze względu na wynik badania konieczna jest konsultacja pulmonologa i ewentualna szczegółowa diagnostyka m.in. TK klatki piersiowej. Na zdjęciu uwidocznione zostało skrzywienie kręgosłupa, ale jest to mniej istotny problem. Pozdrawiam serdecznie!