Interpretacja wyniku badania RTG szyi

Od 3 miesięcy boli mnie głowa z tyłu i po lewej stronie. Ból nasila się szczególnie w pozycji leżącej. Nie mogę spać w nocy. Mam wówczas zawroty i jest mi słabo. Udaje mi się zasypiać kładąc się na prawym boku lub na twarzy, ale ból mnie wybudza. Lekarz rodzinny od razu dał mi skierowanie na RTG szyi oraz na oddział neurologiczny. W szpitalu neurolog dał mi tylko receptę na tabletki przeciwbólowe Zaldiar i na zmniejszenie sztywności szyi Mydocalm Forte. Odesłał mnie do domu i dał skierowanie do poradni neurologicznej. Tabletki uśmierzają ból ale i otępiają, dodatkowo mam mrowienie w rękach. Kiedy je odstawiam ból głowy powraca. A przecież nie o to chodzi.

Mam już wynik RTG. Proszę o jego interpretację: Zagięcie kątowe na poziomie C3-C4 (przebyty uraz). Zwężenie tarczy międzykręgowej w przedniej części na poziomie C4-C5. Zwapnienie w więzadle przednim na tym poziomie. Nieco obniżona przednia część trzonu kręgu C5. Co to znaczy?

Pozdrawiam

Witam!

Zmiany uwidocznione w badaniu RTG sugerują zwyrodnienie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Nie są to zmiany bardzo zaawansowane, ale mogą uzasadniać odczuwane dolegliwości. Zlecone leki powinny zmniejszyć objawy, niestety mogą powodować pewne działania niepożądane. Aby utrwalić efekt leków warto skorzystać z rehabilitacji (masaż plus fizykoterapia), taka rehabilitacja może zmniejszyć napięcie mięśni, a przez odczuwane dolegliwości. Proponuję pozostać pod kontrolą neurologa, a leczenie rehabilitacyjne powinno zostać ustalone z bezpośrednio z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie!