Interpretacja wyniku badania scyntygraficznego tarczycy

Witam, proszę o konsultację wyniku badania scyntygraficznego tarczycy. "W badaniu scyntygraficznym tarczyca dwupłatowa,niesymetryczna.Gromadzenie radioznacznika w miąższu gruczołu równomierne. Badanie bylo wyk na zlecenie po usg tarczycy w którym wykryto "Poniżej tarczycy, przytchawiczo oraz nieco po stronie lewej stwierdza się niejednorodne ognisko lite 14x24mm z nieznacznym przepływem w badaniu ColorDeppler(ektopiczna zmiana ogniskowa tarczycy?Tu?)"

Szanowna Pani,

ocena samej scyntygrafii wymaga skojarzenia z objawami jakie występują i z innymi wynikami badań. Scyntygrafia jest badaniem czynnościowym i w tym przypadku można jedynie powiedzieć, że zmiana opisana w usg prawdopodobnie nie jest tkanką tarczycową. Wydaje się najwłaściwszym wykonanie biopsji pod usg, albo wycięcie z badaniem histopatologicznym celem ustalenia charakteru tej zmiany.

Pozdrawiam

dr R.Anielski