Interpretacja wyniku badania u 47-letniej kobiety

co oznacza wynik: rozpoznanie mikroskopowe. Wyskrobiny z kanału szyjki i macicy-Fragmenty endocervix i polipa endometrialnego. gruczoły i pozostałe endometrium w fazie proliferacji. Z góry dziękuję za informację

Witam. Z opisu wynika że przyczyną wyłyżeczkowania był polip w jamie macicy. Nie rozpoznano patologicznych komórek (o charakterze nowotworowym)

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy wynik należy interpretować razem z innymi informacjami takimi jak np.: z jakiego powodu było wykonane wyłyżeczkowanie błony śluzowej macicy, długość cyklu miesiączkowego oraz czas trwania poszczególnych cykli w przeciągu ostatnich 6-12 miesięcy. Na podstawie przedstawionych informacji można jedynie stwierdzić występowanie polipa endometrialnego błony śluzowej macicy.