Interpretacja wyniku badania USG

Opis wyniku badania: Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Na granicy kwadrantów piersi lewej skupisko kilku torbieli śr. 6-9 mm. W kwadrantach górnych piersi prawej pojedyncze, rozproszone torbiele wielkości 4-8 mm. Przewody mleczne nieposzerzone. Doły pachowe bez cech adenopatii. Wskazanie wykonanie badania BAC oraz mammografii. Wiek: 35 lat. Nie rodziłam, nie zażywam środków antykoncepcyjnych, jak również hormonalnych. W rodzinie przebyty rak piersi (mama).

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Do ostatecznej interpretacji wyniku USG konieczne jest badanie lekarskie oraz szczegółowo zebrany wywiad.

Opis USG nie jest jednoznaczny i wymaga dalszej diagnostyki, co zresztą zostało ujęte w podsumowaniu. A zatem należy wykonać badanie mammograficzne, które stanowi uzupełnienie dla badania USG oraz ewentualnie biopsję cienkoigłową.

W związku z obciążeniem rodzinnym rakiem piersi jest Pani w podwyższonej grupie ryzyka zachorowania na raka piersi, a więc każdy niejasny obraz w badaniach jest wskazaniem do poszerzonej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie