Interpretacja wyniku badania USG tarczycy u trzydziestolatki

Dzień dobry! Proszę mi powiedzieć, o co chodzi w moim opisie USG tarczycy: „Prawy płat 15x16x32mm, płat lewy 13x23x38, cieśń 3mm. Echogeniczność niejednorodna, w płacie prawym ognisko hypoechogeniczne 4x3mm, 4x3mm. W płacie lewym ognisko hypoechogeniczne 6x4mm, 5x6mm i 7x4mm. Proszę o interpretację. Byłam u lekarza, przepisał mi Euthyrox.

Witam serdecznie!

Opis badania sugeruje obecność guzków tarczycy, obecnie według wytycznych powinny one zostać poddane biopsji w celu oceny histopatologicznej. Biopsja tarczycy jest badaniem mało inwazyjnym, praktycznie niebolesnym.
Wskazane jest również oznaczenie poziomu hormonów tarczycy oraz TSH. Do rozważenia jest wykonanie poziomy przeciwciał (na przykład anty-TPO).
Powinna być Pani pod stałą kontrolą endokrynologa w celu oceny czy zmiany się nie powiększają - z tego powodu powinno być zalecone systematyczne kontrolowanie obrazu zmian przy pomocy badania ultrasonograficznego.

Pozdrawiam