Interpretacja wyniku biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej tarczycy

Proszę o interpretacje wyniku. Środkowa część lewego płata: Zaaspirowano 5,5 ml zhemolizowanej krwi z makrofagami. Dolna część lewego płata: Nieliczne, głównie rozproszone, normotypowe komórki pęcherzykowe tarczycy.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania cytologicznego biopsji tarczycy daje niejednoznaczne wyniki. O ile wynik aspiratu z prawego płata tarczycy pokazuje na rozrost prawidłowej tkanki gruczołowej narządu, o tyle obraz z lewej strony nie jest diagnostyczny.

Niestety, nie podano wskazań do wykonania badania, opisu badania usg, objawów towarzyszących - bez tego nie da się odpowiednio zinterpretować badania.

Zalecam wizytę u lekarza prowadzącego - endokrynologa w celu dalszej opieki, diagnostyki i leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.