Interpretacja wyniku biopsji piersi

Bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji piersi - "gęste masy białkowe, liczne makrofagi, komórki limfoidalne rozpoznanie: CYSTIS SUSP" Zmiany w piersi wywiązały się po bolesnym zapaleniu piersi, leczenie antybiotykiem oraz lekami przeciwzapalnymi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wynik badania histopatologicznego, w tym przypadku cytologicznego (badanie samych komórek nie tkanek) świadczy o tym, że została nakłuta torbiel i jej zawartość została poddana badaniu. Torbiel ta jest typu pozapalnego, gdyż zawiera komórki odczynu zapalnego. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarskimi (leczenie stanu zapalnego sutków).