Interpretacja wyniku biopsji piersi u 36-latki

Emilia lat 36 Bardzo proszę o wyjasnienie wyników biopsji gruboigłowej.(guz w piersi lewej wielkości ok 1 cm) ROZPOZNANIE: kod Y.99.90-1x, Y.99.93-4x. Rak piersi BST, G2/3. Receptory ER (metoda Quick Score wg Allreda) PS 4 IS 3 = TS 7, receptory PR: PS3 PS4 = TS 6,HER - 2:(2 ), Ki-67 ( ) w ok 10 % jąder komórkowych. Jakie są rokowania i metody leczenia?

Sam wynik biopsji to zbyt malo by rozważać rokowanie, natomiast jeśli chodzi o metody leczenia, to wielkośc guza 1 cm pozwala na rozważanie leczenia oszczędzającego tzn usunięcdia guza piersi i tzw wezła wartowniczeo. dalsze leczenie po usunieciu guzka wymagać bedzie radioterapii na pozostawiona pierś. Leczenie chemiczne czy hormonalne uzalezniona m.in od stanu wezłów chlonnych. szczegół trzeba przdyskutować z lekarzem prowadzącym