Interpretacja wyniku cytologii u trzydziestolatki

Dzień dobry! Czy ten wynik cytologiczny jest w normie? Ocena cytologiczna w/g systemu Bethesda. A II. Rozmaz nie jest odpowiedni, ale jeszcze nadaje się do oceny c) niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych. B II. Obraz cytologiczny jest nieprawidłowy. C II. Zmiany odczynowe i reparacyjne a)związane z zapaleniem. Komentarz: II według Papanicolau.

Czy może powinnam zażywać jakieś tabletki lub globulki dopochwowe? Jak tak, to jakie? Czy jeśli staramy się o dzidzię (a staramy się od jakiegoś roku), to mogą te wyniki w jakimś stopniu przeszkadzać w zajściu w ciążę? Bo może śluz nieprawidłowy czy może coś takiego? Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź i pozdrawiam!

Witam!
Taki wynik badania cytologicznego sugeruje obecność stanu zapalnego w związku z tym wskazane jest zastosowanie odpowiedniego leczenia przeciwdrobnoustrojowego oraz regenerującego naturalne środowisko pochwy. Stan zapalny, infekcja może utrudniać prokreacje, jest to istotny czynnik wpływający na zapłodnienie. Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, konieczne jest badanie ginekologiczne w celu oceny ewentualnej przyczyny i dobrania optymalnego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!