Interpretacja wyniku Echa serca

Witam Prosiłbym o interpretacje wyników echa serca Powiększone oba przedsionki (LAA-26,3 cm2, RAA - 18,3 cm2). Wymiar rozkurczowy lewej komory w górnej granicy normy. Grubość mięśnia i kurczliwość w normie. Zastawki bez zmian, prawidłowo ruchome. Fala zwrotna mitralna mała (+), trójdzielna co najmniej śladowa. Osierdzie bez separacji. lewy przedsionek - 46mm/57mm, prawy przedsionek 41mm/60mm. dodam że prowadzę aktywny tryb życia - biegam, jeżdżę na rowerze pływam Czy mogę pobiec w maratonie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by odpowiedzieć na Pana pytanie tylko na podstawie wyniku badania ECHO serca. Sugeruję, by porozmawiał Pan z lekarzem kardiologiem, który zlecił echo.