Interpretacja wyniku gastroskopii u trzydziestolatki

Błona śluzowa żołądka wykazuje cechy zaniku pod postacią przeświecania naczyń, w atrium plamiście zaczerwieniona.

Witam!
Przytoczony opis jest niepełny i niewiele można powiedzieć na jego podstawie.
Przy pytaniu o interpretację wyniku badania w każdym przypadku warto dodać kilka dodatkowych informacji - wiek, płeć pacjenta, odczuwane dolegliwości i ich przebieg, wskazania do badania, choroby przewlekłe, ewentualnie zażywane leki.
W powyższym fragmencie gastroskopii można zwrócić uwagę jedynie na zanik błony śluzowej - taka sytuacja może mieć miejsce np. w przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka. Do interpretacji niezbędna jest większa ilość szczegółów.

Pozdrawiam serdecznie!