Interpretacja wyniku posiewu kału u trzydziestolatki

Witam! Otrzymałam wynik posiewu kału - oto opis. Wyhodowano szczepy: 1. Proteus sp. 2. Enterobacter sp. Mam ból brzucha z prawej strony pod żebrami. Czy te bakterie mogą mieć coś z tym wspólnego? Czy należy coś robić z tymi bakteriami?

Witam!
Wyhodowane drobnoustroje mogą występować fizjologicznie w przewodzie pokarmowym jak składniki naturalnej flory bakteryjnej jelita. Nie powinny powodować opisanych dolegliwości. Wydaje się, że nie ma sensu włączać antybiotykoterapii. Każde badanie dodatkowe powinno być rozpatrywane wraz z dokładnym wywiadem oraz badaniem fizykalnym, dlatego wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Bóle w prawym podżebrzu zazwyczaj sugerują przyczynę wątrobową. Proponuję skonsultować problem z internistą lub gastrenterologiem, warto wykonać takie badania jak: morfologia krwi, badania ogólne moczu, bilirubina, transaminazy, GGTP, LDH, fosfataza alkaliczna, mocznik, kreatynina, OB, CRP i USG jamy brzusznej.

Pozdrawiam serdecznie!