Wyniki posiewu moczu a ich interpretacja

Chciałabym wiedzieć, co oznaczają takie wyniki posiewu moczu, bo ja nic z tego nie rozumiem. A wyniki są: Staphylococcus epidermidis 10^5/ml. Wiem tylko tyle, że to jakaś bakteria, ale teraz nie wiem co dalej! Czy przy takich wynikach posiewu moczu i wystąpienia tej bakterii konieczne jest podjęcie jakiegoś leczenia? Oczywiście czekam na wizytę u lekarza, ale zastanawiam się czego mogę się spodziewać. W jaki sposób przebiega leczenie bakterii, która wyszła u mnie w wyniku posiewu moczu? Czy przyjmuje się jakieś antybiotyki albo inne środki farmakologiczne czy może leczenie jest jakoś bardziej skomplikowane? Może ja trochę za bardzo panikuję, ale przeraża mnie myśl, że mam w moczu jakąś bakterię i nie mam pojęcia co z tym zrobić... Co teraz? Z góry dziekuję za każdą odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wynik ten nie jest miarodajny, gdyż może świadczyć o zanieczyszczeniu próbki bakterią Staphylococcus epidermidis, znajdującej się w ogromnej ilości na skórze każdego człowieka - również w okolicy ujścia cewki moczowej u kobiet.

W związku z tym, że jest to jedyna wyhodowana bakteria, może jednak świadczyć o zakażeniu. Postępowanie zależy od kilku czynników - po pierwsze od tego, czy ma Pani objawy zakażenia (pieczenie cewki przy oddawaniu moczu, częste parcie na mocz, bóle podbrzusza lub okolicy nerek itp.) - jeśli nie i nie jest Pani w ciąży, to leczenie tego stanu, nazywanego bezobjawową bakteriurią, nie będzie potrzebne. Jeśli powyższe objawy występują, lekarz będzie mógł wdrożyć leczenie, rozpoznając nietypową infekcję bakterią, która zazwyczaj go nie powoduje (mało prawdopodobne) lub zlecić powtórny posiew moczu, ewentualnie pogłębiając diagnostykę.

Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza kierującego na badanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty