Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego u 35-letniej kobiety

zrobiono mi rezonans magnetyczny : lewostronne skrzywienie i zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego L5-S1 w postaci dehydratacji, wyrażającej się obniżeniem sygnału w czasie T2 oraz obniżeniem wysokości krążka.Przepuklina krążka L5-S1 typu centralnego z lewostronna lateralizacją, uciskiem worka oponowego i korzenia nerwowego w zachyłku bocznym zmniejszająca wymiar strzałkowy kanału kręgowego o 9mm.

Swiadczy to o zmianach w kregosłupie, ktore wymagają konsultacji neurochirurga, może oceni ,że postepowanie rehabilitacyjne jest wystarczające, ale nie mogę wykluczyć celowości operacji