Interpretacja wyniku RM odcinka szyjnego

Witam, chciałabym prosić o interpretację wyniku RM odcinka szyjnego: Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych. Na poziomie C5/C6 wypuklina krążka międzykręgowego tylna szerokopostawna lateralizuąca w lewo w kompleksie z drobnymi osteofitami uciska worek oponowy odciskowo sięgając przedniej powierzchni rdzenia szyjnego i zbacza ku otworów międzykręgowych. Przednia rezerwa płynowa kanału kręgowego widoczna, zmniejszona na poziomie C5/C6. Trzony szyjne z wysepkami zwyrodnienia tłuszczowego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność dość zaawansowanych zmian o charakterze zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga.