Interpretacja wyniku rtg płuc

Proszę o interpretacje wyniku badania rtg klatki piersiowej PA. Nadprzeponowo w płucu prawym kilka pasemkowatych, dobrze wysyconych zagęszczeń - włóknistych (?). Poza tym uwidoczniony miąższ płucny o zaznaczonym rysunku naczyniowym w polach dolnych i częściowo środkowych obu płuc. Sylwetka serca i łuk aorty w normie. Jest to wynik mojej 73-letniej mamy, która jest 2 lata po operacji mastektomii piersi. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawiony wynik badania rentgenowskiego klatki piersiowej nie wykazuje na występowanie ognisk przerzutowych nowotworu sutka. Zauważone zmiany o charakterze pasmowatych zwłóknień mogą być związane z przebytym w przeszłości zapaleniem. Mogłyby też odpowiadać zmianom po radioterapii, jeśli taka miała miejsce. Poza tym obraz narządów klatki piersiowej jest w normie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.