Interpretacja wyniku RTG płuc u 41-latka
MAM 41 LAT,I NA MOIM ZDJĘCIU RTG PŁUC JEST OPISANE TAK .. OPŁUCNA WOLNA,PRZEPONA WOLNA.PŁUCA BEZ ZMIAN MIĄŻSZOWYCH.PO PRAWEJ SILNIEJ EYSYCONY CIEŃ NA WYS.ŁUKU AORTY-BEZ ODPOWIEDNIKA NA ZDJ.BOCZNYM.SKĄPE ZMIANY BLIZNOWATE.SERCE OI AORTA W NORMIE.

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Jedyną nieprawidłowość w podanym wyniku RTG stanowi wysycony cień na wysokości łuku aorty. Ponieważ brakuje odpowiednika na zdjęciu bocznym konieczne jest powtórzenie RTG lub rozszerzenie diagnostyki (np. tomografia komputerowa). Proponuję, by udał się Pan do specjalisty pulmonologa, który zdecyduje jak powinno wyglądać dalsze postępowanie.