Interpretacja wyniku TK klatki piersiowej u 64-latki

Proszę o interpretację TK klatki piersiowej "Okrężne zgrubienia włókniste i śródmiąższowe w segmentach środkowych i dolnych obu płuc. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych z obszarami rozedmy środkowo-zrazikowej w segmencie 1 i 2P. Struktury śródpiersia, układ tchawicy, oskrzeli i dużych naczyń prawidłowo zachowany, nie powiększone węzły chłonne"

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże zapalne. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.