Interpretacja wyniku TK płuc 50-latki

Witam, Proszę o interpretację wyniku TK płuc: w szczytach obu płuc zmiany bliznowate, ponadto w obu płucach liczne guzki: Płuco prawe: -w segmencie 3 ,2 uwapnione guzki śr do 2mm oraz jeden nie uwapniony śr 2,5 mm, - w segm. 6 widoczne 4 guzki o śr 3 mm Płuco lewe -w segmencie 1/2 trzy guzki 3 mm, -w segm 3 trzy guzki o śr do 3mm -w szczelinie miedzypłatowej na pograniczu segmentów 4 i 8 śr 3mm -w segm 10 dwa guzki śr do 2mm Proszę o informację czy już muszę się martwić.

Bez tych danych trudno interpretować opis TK
Zmiany takie mogą świadczyć o przebytej w przeszłości gruźlicy płuc. Mogą też świadczyć o śródmiąższowej chorobie płuc (grupa wielu chorób). Wsk. konsultacja z pulmonologiem i ew. dalsza diagnostyka