Interpretacja wyniku tomografii komputerowej u 20-latka

Witam serdecznie. Mój syna ma 20 lat. Pół roku temu został pobity. Miał m.in. pękniętą prawą kość skroniową bez przemieszczeń stwierdzono 2 ogniska hypodensyjne (małe), bądź pourazowe lub też w wyniku niedotlenienia. Obecna TK głowy z kontrastem - w prawej okolicy skroniowej przypodstawnie 2 ogniska hypodensyjne bez wzmocnienia po kontraście - zejściowe zmiany pourazowe - postłuczeniowe mózgu? Bardzo proszę o interpretację TK. Pozdrawiam Zmartwiona mama

Aleksander Ropielewski

Opisane zmiany hipodensyjne są typowym obrazem uszkodzenia tkanki mózgowej w wyniku krwotoku, guza, niedokrwienia, ucisku. Z opisanej przez Panią sytuacji opis świadczy o wygojeniu wszystkich zmian pourazowych, które były możliwe do wygojenia. Zmiany hipodensyjne to odpowiadają trwale uszkodzonym fragmentom tkanki mózgowej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski