Interpretacja wyniku tomografii zatok

Witam. Proszę o interpretację wyniku tomografii zatok. Delikatne, przyścienne zgrubienia błony śluzowej w zachyłku zębodołowym prawej zatoki szczękowej i w lewej zatoce czołowej. Zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Przegroda nosowa skrzywiona w prawo z ostrogą 6mm skierowaną między małżowinami nosowymi środkową i dolną prawą. Pneumatyzacja małżowin nosowych środkowych. Małżowiny nosowe bez cech przerostu. Przewody nosowe drożne.

Opis badania zatok wykazuje łagodną patologie pod postacią muszli powietrznej plus skrzywienie przegrody nosowej wymaga leczenia operacyjnego. Leczenie farmakologiczne nie pomoże .