Interpretacja wyniku z TSH

Witam, jestem troszkę zaniepokojona wynikiem TSH. Wizytę u endykrynologa mam za 2 tygodnie, dlatego bardzo proszę o interpretację mojego wyniku. Oto wynik: TSH-3gen<0,004 uIU/L. Mam 26 lat, wzrost 154 cm przy wadze 55 kg. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i serdecznie pozdrawiam - Mańka.

26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wynik TSH jest nieprawidłowy i sugeruje nadczynność tarczycy. Jednak dla prawidłowej diagnozy konieczne jest wykonanie oznaczenia hormonów tarczycy fT3 i fT4, dodatkowo usg tarczycy, poziom przeciwciał przeciwtarczycowych. Po zebraniu wywiadu, zbadaniu Pani i po wynikach badań dodatkowych, endokrynolog postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie.