Interpretacja zdjęcia klatki piersiowej 58-latka

Proszę o zdiagnozowanie opisu zdjęcia klatki piersiowej u osoby 58 letniej: pola płucne ze wzmożeniem rysunku zrębowo - naczyniowego, cechy zastoju w krążeniu płucnym, drobne zmiany niedodmowe u podstaw, sylwetka serca znacznie powiększona, aorta miażdżycowa. co to znaczy? Czy to coś groźnego?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wzmożony rysunek naczyniowy i zastój w krążeniu płucnym świadczą o niewydolności układu krążenia. Znacznie powiększona sylwetka serca zazwyczaj wiąże się z nadciśnieniem tętniczym i wadami zastawkowymi, pośrednio zaś również świadczy o niewydolności serca. Podane zmiany są dość zaawansowane i stanowczo wymagają konsultacji kardiologicznej oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia chorób podstawowych.