Intubacja dotchawicza i niedowład prawej strony po zawale i operacji tarczycy

Moja mama we wtorek przeszła operację tarczycy-wole guzkowate.Badanie tomografem wykazało że tchawica jest przewężona do 5 mm.W chwili obecnej mama jest na intensywnej terapii. Jest zaintubowana Podejmowano kilka prób rozintubowania-nie powiodły się. Mama ma widoczny jakby uraz prawe oko jakby miało jakiś niedowład i prawa noga. Z ręką jakby było ok. Mama jest po zawale ponadto jest cukrzykiem. Doczytałam że rurkę intubacyjną można mieć ok 7 dni po tym czasie wykonuje się tracheotomię. Co robić?

Najczęściej dopiero przy przewlekłej intubacji czyli 2-3 tygodnie po wykonuje się tracheostomię. Więc może do tego czasu mama zostanie rozintubowana i sama podejmie funkcję oddechową bez wspomagania aparaturowego. Nic więcej dokładnie na ten temat nie napiszę bez informacji co do obecnego stanu klinicznego pacjenta, wyników badań laboratoryjnych i obrazowych. Proszę w tej sprawie udać się do lekarza prowadzącego mamę z oddziału intensywnej terapii, który pod tym względem na pewno udzieli aktualnych i szczegółowych informacji.