Jadłospis a przybranie na wadze

Mam20 lat,umiarkowaną akt.fizyczną i chcę przytyć,czy to dobry jadłospis?I śniad- 180ml jogurtu naturalnego z suszonymi owocami,2 kromki razowca z twarogiem, konfiturami,kilka śliwek,II śniad-2 kromki żytniego z masłem,serkiem wiejskim,ogórkiem,sałatą i cukinią,szklanka mleka,obiad-zupa buraczkowa 350ml zabielana jogurtem,6 pierogów ze szpinakiem,podw- kiwi,jabłko,szklanka kefiru,kolacja 3 kanapki z masłem,sałatą,szynką i pomidorem.

Żeby ocenic czy jest Pani w stanie przytyc na tej diecie musiałabym znac Pani wage, wzrost, tryb życia itp. Do tego dokładną iloś spożywanych przez Panią produktów (np. ile suszonych owoców?). Niemniej jednak wydaje mi sie, że jest to dieta zbyt uboga w energie, żeby przybrac na wadze.

Witam serdecznie,

Podaje Pani zbyt mało informacji aby określić Pani zapotrzebowanie kaloryczne i ocenić jadłospis. Potrzebowałabym jeszcze wzrostu i wagi. Jednak mogę przypuszczać iż dany jadłospis jest zbyt mało kaloryczny. Zwiększy Pani nieco kaloryczność potraw i przestrzega Pani kilku zasad:
Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Dzień dobry
Uważam że taki skład posiłków jest bardzo rozsądny. Osobiście dodałabym trochę ziaren, orzeczów oraz otrębów.
Pozdrawiam Monika Kruszelnicka

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Dietę mozna wzbogacić w ser żółty, mozarellę, figi, daktyle, wędzonego łososia lub makrelę. Mleko i produkty mleczne używać 3% tłuszczu. Obiad jest niskokaloryczny, zupy mozna zabielać śmietaną do barszczu dodać jajko gotawane. Podana dieta może być zbyt niskokaloryczna.