Torbiel w wyniku USG a choroba jelit

Serdecznie witam. Mam pytanie. W marcu byłam u ginekologa profilaktycznie, cytologia itp. i było ok. Ostatnio z powodu bólu brzucha po lewej stronie u dołu podczas stosunku i korzystania z toalety oraz krwawienia między miesiączkami poszłam jeszcze raz. Lekarz zrobił usg. Znalazł torbiel 8 cm. i nie wie co to jest, bo podobno to nietypowe na jajnik z powodu zawartości (coś tam pływa jak stwierdził), ale jest widoczny tam jajnik jakby nie było. Kazał mi iść do chirurga na kolonoskopię bo mówi, że to jelito. Ja się boję tego badania i dlatego pytam jaka jest możliwość, że to naprawdę nie torbiel jajnika?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji niestety można się oprzeć jedynie na wyniku badania USG, lekarz ginekolog w tym momencie miał możliwość stwierdzić jaki charakter ma zmiana i skąd może się wywodzić.

Badanie kolonoskopowe nie należy do przyjemnych badań, ale niestety czasami jest konieczne. Zachęcam Panią do wykonania tego badania jak najwcześniej, ponieważ w przypadku rzeczywistych zmian w obrębie jelita umożliwi to lepsze i skuteczniejsze leczenie.