Jak brać tabletki antykoncepcyjne, jeżeli nie mam okresu?

Witam, mam problem. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 2 miesiące, w celu wywołania miesiączki i udało się ją wywołać, ale później zrobiłam przerwę. Nie brałam miesiąc tabletek i nie pojawił się okres. Teraz chciałabym znowu zacząć je brać, ale tak, żeby tabletki działały nie tylko na wywołanie okresu, ale również antykoncepcyjnie. Wszędzie czytam, że należy zacząć brać tabletki w pierwszym dniu okresu. Co zrobić, jeżeli ja go nie mam? Jak mam zacząć brać tabletki? Od kiedy będą działały antykoncepcyjnie? Kiedy mogę zacząć współżyć? Chciałam zapytać jeszcze, czy jeżeli spóźnię się z wzięciem tabletki np. około 4 godziny, to antykoncepcja jest mniej skuteczna? Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wtam.

1. Proponuję rozpocząż opakowanie tak, jak zrobiła to Pani poprzednim razem.
2. Przyjęcie tabletki z 4 godzinnym opóźnieniem nie zmniejsza skuteczności antykoncepcyjnej preparatu.