Jak brzmi tłumaczenie wyników badań mojej mamy?

MIKROSKOPOWO: Carcinoma ductale invasivum G2 mammae E- cadherin /+/. RECEPTORY: ER-negatywne /0%/ komórek/ PS=0, IS=0 PgR - negatywne /0%/ komórek/ PS=0, IS=0 HER2 - odczyt niejednoznaczny/ Score=2+/ BLOKI: HER 2 PR /Progestevone receptor/ ER /Estrogen receptor/.

Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Tłumaczenie wyniku to: Rak przewodowy piersi o średnim stopniu złośliwości (G2). Ujemne receptory hormonalne. Wynik dotyczący receptora HER-2 niejednoznaczny - wymaga dalszej weryfikacji.

Zachęcam do przeglądnięcia zawartości naszego działu Warto wiedzieć, gdzie znajdzie Pani informacje o tym jak leczy się raka piersi oraz jakie znaczenie mają receptory hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie