Jak całkowicie wyleczyć skręcenie śródstopia lewego?

Witam! Dnia 25 września skręciłem śródstopie lewej stopy (zeskok z murku). Poniżej podaję wypis z pogotowia: Rozpoznanie: skręcenie śródstopia lewego. Wywiad: Uraz pośredni stopu lewej wczoraj, zgłasza dolegliwości bólowe, ograniczoną ruchomość w miejscu razu. Badanie fizykalne: miejscowo - mierny obrzęk. Palpacyjna bolesność okolicy I-III k. śródstopia. Ruchomość bierna i czynna w stawie skokowym zachowana. Czucie i ukrwienie na obwodzie zachowane. Badanie dodatkowe: RTG. Zastosowane leczenie: Okład z Altacetu. Zalecenia: Oszczędzać kończynę, nie obciążać kończyny, kontrola w poradni ortopedycznej za 7-10 dni, lód miejscowo, Clexane 40 1x1sc, Nimesil 2x1, Ibalgin 3xd miejscowo. Od ortopedy dostałem skierowanie na ultradźwięki 5 zabiegów, dodatkowo wykupiłem 5 prywatnie. Od czasu do czasu smarowałem sobie nogę maścią NAPROXEN i DICLAC. Minęło już ponad 3 miesiące, ból nogi wyraźnie się zmniejszył, przy chodzeniu praktycznie nieodczuwalny, jedynie czuć przy ostrym skręcie, naprężeniu itp.

Chciałbym od tego miesiąca zacząć regularnie biegać oraz jeździć na snowboardzie. Przedwczoraj odbyłem próbny bieg i zauważyłem, że noga zaczęła boleć intensywniej niż wcześniej - bolała nawet już przy chodzeniu. Dzisiaj jest już lepiej, ale mimo to odczuwam dyskomfort. Chciałbym prosić o poradę, co mogę robić, aby doprowadzić do całkowitego zaleczenia urazu. Czy iść prywatnie na zabiegi (np. krioterapia miejscowo lub inne), czy moczyć nogę w mydlinach, soli bocheńskiej, czy stosować maści przeciwbólowe Naproxen itp? Czy stosować maści rozgrzewające bądź chłodzące (jeżeli tak, to jakie)? Czy wykonywać jakieś ćwiczenia? Chciałbym regularnie biegać i jeździć na snowboardzie, ale boję się, że mogę coś uszkodzić. Czy biegając nie uszkadzam sobie nogi? Bo jeżeli nie i jest to tylko sam ból, to mogę to przetrzymać. Skierowanie do ortopedy mam dopiero na marzec. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Czy iść prywatnie na zabiegi (np. krioterapia miejscowo lub inne), czy moczyć nogę w mydlinach, soli bocheńskiej, czy stosować maści przeciwbólowe Naproxen itp?
- Trudno mi określić jakie powinno być Pana postępowanie bez bezpośredniego badania. Radziłbym w chwili obecnej w tej sprawie jednak skonsultować się z ortopedą (może prywatnie będzie szybciej). Może okazać się konieczne np. wykonanie USG tego stawu celem dokładnej oceny. Z zabiegów rehabilitacyjnych raczej najkorzystniejsza byłaby krioterapia oraz zastosowanie maści przeciwbólowych i przeciwzapalnych jak np. Naproxen.
Czy stosować maści rozgrzewające bądź chłodzące (jeżeli tak to jakie)? Czy wykonywać jakieś ćwiczenia?
- Raczej żele i maści przeciwbólowe i przeciwzapalne, a o odpowiednich ćwiczeniach musi zadecydować ortopeda. Chciałbym regularnie biegać i jeździć na snowboardzie, ale boję się, że mogę coś uszkodzić. Czy biegając nie uszkadzam sobie nogi?
- O tym musi zadecydować ortopeda. Jeśli nadal występują jakieś zmiany w zakresie stawu to być może nawet okaże się konieczne unieruchomienie stopy na jakiś okres (np. szyna gipsowa na okres około 2 tygodni).