Jak ćwiczyć na siłowni fitness?

Witam mam na imię Daniel mam 13 lat i ważę 65 kg. Zaczynają się wakacje i chciałbym zrzucić co najmniej 15 kg. Chciałbym się dowiedzieć jaką dietę powinienem stosować co jeść i jak ćwiczyć na siłowni fitness proszę o radę.

Witam Danielu,
Nie napisałeś jaki jest Twój wzrost, a to istotne.
Generalnie powinieneś udać się z rodzicami na konsultację lekarską w celu sprawdzenia, czy Twoja ewentualna nadwaga wynika z nieprawidłowego żywienia, czy też z innych przyczyn (zdrowotnych).
Musisz pamiętać, iż Twoje ciało przechodzi teraz przez szereg przemian, na które potrzebuje energii.

Poza tym ciągle rośniesz.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecam unikanie spożywania potraw smażonych, tłustych.
Konieczna będzie rezygnacja z żywności typu fast-food, słodyczy, cukru.
Zamiast kolorowych napojów gazowanych polecam picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej.
Soki owocowe dobrze jest rozcieńczać wodą.
Korzystne będzie zrezygnowanie ze słodzenia herbaty.
Zupy nie powinny być zabielane.
Należy zrezygnować z tłustych sosów.
Dobrym pomysłem mogą być sałatki i surówki
Należy jednak wystrzegać się dużych ilości kalorycznych dodatków: awokado, grzanek, sosów, orzechów.
Trzeba pamiętać o umiarze.
Kalorycznym dodatkiem będzie również majonez, stąd nie polecam jego dodawania.
W ramach przekąsek można jeść sałatki owocowe z dodatkiem jogurtu naturalnego, musy owocowekoktajle na bazie odtłuszczonego mleka/kefiru/maślanki i owoców, jogurty, owoce, warzywa, batony zbożowe.
Żeby schudnąć możesz:
-skakać na skakance
-uprawiać jogging
-jeździć na rowerze
-wykonywać ćwiczenia takie jak: przysiady, wypady, odwodzenie kończyn dolnych, "rowerek", "brzuszki" proste i skośne", czy skręty tułowia.

Ponieważ jesteś młody odradzałabym wykonywanie ćwiczeń z dużymi obciążeniami - np. na siłowni.

Systematyczność to podstawa.

Ćwiczenia najlepiej wykonywać codziennie.
Pozdrawiam