Jak często w ciągu dnia powinnam czuć ruchy dziecka?

Witam! Jestem w 26 tygodniu ciąży. Mam pytanie odnośnie ruchów dziecka. Jak często w ciągu dnia powinnam czuć ruchy dziecka?

Już nie ma standardów. Kiedyś były np. minimum 10 ruchów w godzinę. Potem minimum 6 ruchów w 2 godziny. Po prostu powinnaś odczuwać codziennie ruchy płody. Gdy któregoś dnia odczuwasz słabiej - zgłoś się na słuchanie tętna lub KTG.