Jak często wykonywać znieczulenie ogólne u dzieci?

Moja 3 letnia córeczka miała leczone ząbki pod narkozą 2 razy . pierwszy zabieg był 12.01.2011 a drugi 21.01.2011 oba przebiegły bez komplikacji. Anestezjolog poradził nam wizytę u laryngologa ponieważ jego zdaniem dziecko ma powiększony 3 migdał. Zgodnie z zaleceniem poszliśmy do laryngologa który to potwierdził. Laryngolog twierdzi że konieczny jest zabieg wycięcia migdała gdyż migdał jest dość mocno powiększony ale na szerokość (dodam że dziecko od października prawie ciągle jest zakatarzone a ostatnio dopytuje się gdy coś do niego mówię - ja coś pytam, a on co? co ?co? Zabieg wyznaczył na 08.02.2011 i znowu kolejna narkoza. Czy tyle narkozy u 3-latka praktycznie w ciągu miesiąca jest bezpieczne?? Bardzo proszę o poradę!!!! Z góry dziękuję i pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Każde znieczulenie, szczególnie zaś znieczulenie ogólne, może być przyczyną różnych powikłań. Dostępne obecnie metody znieczulenia, jak również możliwości kontrolowania stanu pacjenta podczas znieczulenia i bezpośrednio po jego zakończeniu, a także fachowy nadzór specjalistyczny, eliminują w bardzo znacznym stopniu możliwość wystąpienia powikłań. Anestezjolog, poza wiedzą i doświadczeniem, dysponuje obecnie nowymi, bezpiecznymi technikami znieczulenia, lekami szybko działającymi oraz lepszą, nowocześniejszą aparaturą do znieczulenia. Wszystko to wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta.
Wśród możliwych powikłań znajdują się:
- długotrwała senność,
- zbyt płytki oddech,
- spadki bądź wzrosty ciśnienia tętniczego,
- zaburzenia pracy serca,
- nieprawidłowa reakcji na użyte leki,
- nudności i wymioty.
Niestety nie da się jednak odpowiedzieć na pytanie jak często można wykonywać znieczulenie ogólne.