Jak często zmieniać opatrunki po usunięciu guzka piersi?

Witam,

Parę dni temu miałam wykonany zabieg usunięcia guzka z piersi. Proszę mi powiedzieć, jak często mam zmieniać opatrunek? Czy poczekać do zdjęcia szwów, które będzie za parę dni? W tym miejscu chciałabym się zapytać, czy ściąganie szwów boli? Proszę mi powiedzieć również jakie jest postępowanie, gdy wycięty guz z piersi po badaniu histopatologicznym okaże się złośliwy.

Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Naprawdę dziwię się, że nie została poinformowana Pani o postępowaniu pielęgnacyjnym rany po zabiegu w ośrodku, gdzie miała Pani usuwany guzek.
Zazwyczaj wystarcza zmiana opatrunku raz dziennie. Usuwanie szwów nie boli, może Pani odczuwać jedynie ucisk lub ciągnięcie.
Jeżeli chodzi o postępowanie w przypadku wykrycia guza złośliwego, zostało ono szczegółowo opisane na naszych stronach - proszę patrzeć pod hasłem "leczenie raka piersi".

Pozdrawiam serdecznie