Jak dać sobie radę po rozstaniu?

Po 5 latach w toksycznym związku - co widzę z perspektywy czasu - postanowiłam odejść. Mój partner nie zgadza się z moją decyzją, mimo że to nie pierwsze rozstanie. Prosi, grozi, obiecuje zmianę, zrobić wszystko byle znów być razem. Nie daję sobie rady z wyrzutami sumienia, z jego cierpieniem, z jego rozpaczą, desperacją. Jak wytrwać?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Niestety, termin 'toksyczny' nie pojawił się znikąd. Im związek jest bardziej toksyczny, tym trudniej go przerwać. Pani partner prawdopodobnie szybko nie ustąpi. Pomocni w tej sytuacji mogą okazać się przyjaciele i rodzina. Myślę, że dobrze byłoby ich poprosić, aby wylewali Pani na głowę przysłowiowy kubeł zimnej wody, za każdym razem, kiedy będą Panią nachodziły wątpliwości.

Być może dobrym pomysłem byłyby również krótkie wakacje. Pozwoliłyby one nabrać Pani dystansu do całej sprawy.

Pozdrawiam i życzę dużo spokoju oraz wytrwałości.