Jak dbać o cerę naczynkową ze skłonościami do wyprysków i zaskórników?

Witam ma duży problem, ponieważ moja twarz była w opłakanym stanie zgodziłam się na zabiegi u kosmetyczki oczyszczanie+ zabieg kwasem albo mikro dermabrazją. Niestety nie miałam pojęcia, że oczyszczanie tak strasznie działa na naczynka. Postanowiłam już nie oczyszczać manualnie twarzy ale trochę za późno bo naczynka są popękane zgodziłam się na zabieg calmo-derme na naczynka ale jest strasznie drogi ;/ Jak mogę wzmocnić naczynka dodam, że mam dopiero 20 lat i mam do tego cerę ze skłonnościami do niedoskonałości. Słyszałam, że zabiegi z rutyną działają trzeba do kremu dodać 1 tabletkę tak przez całe 2 tygodnie. Zakupiłam krem do cery naczynkowej ale czy ten problem da się usunąć skutecznie? Słyszałam, że laser jak nie ma się mocno widocznych naczynek nie jest wskazany bo niszczy te ,,dobre'' naczynka. Proszę o pomoc bo nie wiem co robić głównie problem dotyka okolice nosa i tam jest widoczny. Czy są na to jakieś skuteczne domowe sposoby lub nawet u specjalisty aby pozbyć się tego problemu.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

W przypadku cery ze skłonnością do łatwego pękania naczynek krwionośnych bardzo ważna jest prawidłowo prowadzona pielęgnacja oraz unikanie czynników które mogą doprowadzić do pękania kruchych struktur.

Jak najbardziej wskazane jest używanie preparatów przeznaczonych do tego typu cery, a ze względu na skłonności do powstawania wyprysków i zaskórników warto korzystać z żeli czy lekkich kremów nawilżających.

Rutyna rzeczywiście uszczelnia naczynia krwionośne, jednak proszę rozważyć stosowanie jej także doustnie. Podobnie jak witaminy C.

Silne wahania temperatur - zarówno zimno jaki ciepło - mogą również niekorzystnie wpływać na stan skóry. Proszę pamiętać o kremie ochronnym podczas zimy i lata, a jeżeli korzysta Pani z sauny raczej nie jest to zabieg w Pani przypadku wskazany.

Silne peelingi podobnie mogą niekorzystnie wpłynąć na cerę.
Jeżeli mimo prawidłowo prowadzonej pielęgnacji problem pękających naczynek nadal będzie występował wskazana jest wizyta u dermatologa lub kosmetologa.

Pozdrawiam.