Jak długo leczy się grzybicę paznokcia?

Leczę grzybicę paznokcia nogi już 7 miesięcy. Zastanawiam się, kiedy wrócę do zdrowia? Nigdy nie byłam tak długo chora. Nie cierpię na inne choroby, a stan się bardzo powoli zmienia. Sama już nie wiem, czy na korzyść? Cały czas czuję ból palca, a paznokieć po bokach zrobił się szary. Może powinnam się już pogodzić, że tak ma już być i koniec? Ale dermatolog coś wspomniał, że następnym razem być może zmieni lakier przeciwgrzybiczy oraz ponownie wprowadzi kurację tabletkami doustnymi. Czytałam, że jest to uciążliwa i długotrwała choroba, ale nie sądziłam, że pomimo leczenia nie widzę żadnych efektów. Najgorsze jest to, że jestem jeszcze młodą osobą i chcę latem chodzić w sandałach. Czy są jakieś plastry, które mogę naklejać, bo niestety ludzie z obrzydzeniem patrzą na taki paznokieć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety, leczenie grzybicy jest długotrwałe i nie da się przewidzieć, ile w danym przypadku będzie trwało. Jeżeli nie było wcześniej zrobione badanie mikologiczne, to może warto go zrobić i zastosować wówczas celowaną terapię na dany gatunek grzyba. Jeżeli chodzi o stosowanie plastrów, to jest na rynku dostępny preparat stosowany w przypadku grzybicy paznokci, po nałożeniu którego stosuje się plaster dołączony do leku. Grzybicę paznokci leczy się długo, ale skutecznie, więc głowa do góry, sandałki doczekają się prędzej czy później pięknych i zdrowych paznokci! Życzę powodzenia!

Pozdrawiam.