Jak długo leczy się refluks żołądka?

Witam! We wrześniu oddałem stolec o smolistym, mocno czerwonym zabarwieniu. Sytuacja powtórzyła się dwa razy, w dwutygodniowym odstępie. Skontaktowałem się z chirurgiem, który wykonał gastroskopie. Zdiagnozował refluks. Wynik był następujący: Przełyk przekrwiony z owrzodzeniem w linii Z od strony krzywizny mniejszej żołądka. W żołądku treść śluzowa podbarwiona żółcią. Rzeźba śluzówki prawidłowa, powierzchnia niejednorodnie przekrwiona. Odźwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy i część poza opuszkowa są prawidłowe. Morfologię i Ob mam bardzo dobre. Chciałem zapytać o czas leczenia/zaleczenie tej dolegliwości, ile wynosi? Krwawienia się nie powtarzają od momentu rozpoczęcia leczenia. Czy takie wrzody ustępują? Czy trzeba się już pilnować do końca życia? Dziękuję serdecznie.

- Leczenie trwa około 4-6 tygodni z kontrolną gastroskopią po tym leczeniu.
Czy takie wrzody ustępują?
- Tak. Dużym prawdopodobieństwem jest to, że właśnie takie owrzodzenie zostanie całkowicie wyleczone. Myślę, że z owrzodzenia zostały pobrane wycinki i wysłane do badania histopatologicznego celem dokładnej weryfikacji i określenia czym jest owrzodzenie. Myślę, że owrzodzenie jest zwykłym następstwem przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej żołądka.
Czy trzeba się już pilnować do końca życia?
- Oczywiście taki stan wymaga ciągłej kontroli (w czasie zaostrzenia wykonania kontrolnej gastroskopii) i odpowiedniego trybu życiu z dietą typu wrzodowego. O dalszym postępowaniu najlepiej, żeby zadecydował gastroenterolog.