Jak długo mogą trwać objawy menopauzy?

Moja mama z pewnością ma menopauzę, ciężko jej dogodzić, ma wahania nastroju... Czy długo jeszcze będzie miała takie zmienne nastroje?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Objawy menopauzy mogą występować przez okres od kilku miesięcy przed ostatnią miesiączką nawet do kilku lat po menopauzie. O ile takie problemy, jak zlewne poty czy wahania nastroju mijają z czasem, to suchość w pochwie zazwyczaj nie ustępuje i, aby zlikwidować dyskomfort przy stosunkach płciowych, należy stosować środki nawilżające.