Jak długo mogą trwać te bóle i czy powinnam wybrać się do neurologa?

Jestem kobietą i mam 54 lata. Jestem dwa tygodnie po laserowym usunięciu żylaka nogi prawej. Rany goją się dobrze, krwiaki ustępują, ale mam coraz silniejszy ból uda. Skóra na wewnętrznej stronie uda jest bardzo tkliwa i bolesna. Ból jest piekący i ciągnący, a od kilku dni są też bóle kłujące. Mój lekarz powiedział, że prawdopodobnie mam blisko operowanej żyły nerw, stąd te dolegliwości. Smarowanie zalecaną maścią przeciwbólową oraz tabletki nie pomagają. Chciałabym zapytać, jak długo mogą trwać te bóle i czy powinnam wybrać się do neurologa, aby w jakiś sposób przyspieszyć rehabilitację nogi? Maryla

Witam serdecznie,
niestety takie dolegliwości bólowe oraz uczucie dyskomfortu może trwać bardzo długo. Trudno określić, kiedy może ustąpić. Jest to sprawa bardzo indywidualna.
Jeżeli tabletki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi, a objawy się nie zmniejszają, proponuję umówić się na wizytę do neurologa. Po zbadaniu lekarz określi, czy wymaga Pani dodatkowego leczenia oraz czy już warto rozpocząć rehabilitację.
Pozdrawiam