Jak długo plemniki żyją w prezerwatywie?

Mam 30 lat, mam już 6 letnia córkę, ale chciałabym mieć kolejne dziecko, mój partner niestety nie. Ostatnio kochaliśmy się w prezerwatywie, kiedy nastąpił wytrysk. Partner wysunął członek i wyrzucił prezerwatywę do kosza, ja poszłam do kuchni, wyciągnęłam prezerwatywę i w łazience wsunęłam ja do pochwy i spermę wlałam do środka. Wszystko razem trwało ok. 3 minuty.
Czy jest szansa, że będę w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Istnieje szansa, że zajdzie Pani w ciążę. Plemniki żyją jednak w środowisku zewnętrznym jedynie kilka minut, tak więc dużo łatwiej jest doprowadzić do zapłodnienia poprzez stosunek zakończony wytryskiem w pochwie. Ponadto, wsunięcie do pochwy prezerwatywy, która była w koszu na śmieci, stwarza poważne ryzyko zakażenia dróg rodnych!
Myślę, że powinna Pani poważnie porozmawiać ze swoim partnerem o tym, jak bardzo pragnie Pani potomstwa. Na pewno lepiej by było, gdyby było ono chciane i akceptowane również przez niego...
Pozdrawiam serdecznie!