Jak długo po zaprzestaniu karmienia trzeba czekać na okres?

Witam:)
Chciałam zapytać, jak długo po odstawieniu od piersi czeka się na okres. Ja czekam już miesiąc. Nie wiem, czy mogłam zajść w ciąże, bo co prawda współżyliśmy z mężem, ale uważaliśmy.
Pozdrawiam,
Ewa

Witam serdecznie!
Karmienie piersią przesuwa czas wystąpienia pierwszej miesiączki po porodzie. Zwykle są to 3-4 miesiące od całkowitego odstawienia dziecka od piersi. Jest to średni czas, w którym jajniki wznowią swoją działalność.
Jeżeli obawia się Pani kolejnej ciąży, może Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam