Jak dobrać rozmiar kapturka antykoncepcyjnego?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, jaki rozmiar kapturka antykoncepcyjnego mam używać, jeśli byłam w ciąży, ale w 6 tygodniu poroniłam. Dostępnie są 3 rozmiary (wg producenta): - najmniejsza średnica krawędzi to 22 mm – dla kobiet, które jeszcze nigdy nie były w ciąży; - średni rozmiar kapturka 26 mm przeznaczony jest dla kobiet, które były w ciąży, ale nie rodziły metodą naturalną (poroniły lub miały cesarskie cięcie). - kapturek o największej średnicy 30 mm przeznaczony jest dla kobiet, które rodziły siłami natury. Teraz pytanie, który rozmiar wybrać, czy wystarczy o krawędzi 22 mm czy 26 i jeśli 26 to nie będzie na przykład za duży a 22 mm za mały. Myślę, że 26 mm jest dla kobiet z zaawansowaną ciążą, a tu jak wiadomo takiej nie było. Niestety nie jestem lekarzem i w tym niejasnym przypadku nie wiem, który wybrać, proszę o poradę. Pozdrawiam

Witam! Dobranie właściwego rozmiaru kapturka jest warunkiem jego skuteczności. Z tego też względu zachęcałabym do wizyty w gabinecie lekarskim, w którym lekarz po przeprowadzeniu badania ginekologicznego będzie mógł udzielić Pani odpowiedzi na zadane pytanie. Teoretycznie powinna Pani stosować rozmiar 26 mm. Ze względu na mnogość czynników istotnych w doborze właściwego rozmiaru, nie mogę jednak z pełnym przekonaniem podjąć takiej decyzji co do ostatecznego wyboru. Pozdrawiam