Jak dokładnie przebiega miniaturyzacja mieszków włosowych?

Witam. Chcę zapytać, jak dokładnie przebiega miniaturyzacja mieszków włosowych w łysieniu androgenowym? Tzn., czy zdrowy włos najpierw wypada, odrasta cieńszy, ten też wypada, odrasta jeszcze cieńszy, aż w końcu nic nie odrasta? Czy też zdrowy włos zmniejsza swoją grubość, staje się cieńszy, wypada i potem już nic nie odrasta? Jaki procent włosów może się zminiaturyzować w 2-3 miesiące? Czy w tym czasie (3 miesiące) możliwa jest 20% miniaturyzacja? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Maria

ponad rok temu

Proces miniaturyzacji mieszków włosowych w łysieniu androgenowym polega na odrastaniu kolejnych włosów o wyraźnie delikatniejszej strukturze (słabszych). Ze względu na to, że jest to proces ciągły trudno znaleźć jakieś wytyczne, ile procentowo włosów ulega temu procesowi w ciągu danego okresu (np 3 miesięcy). Ja niestety nie dysponuję takimi danymi. Sądzę jednak, że zakładane 20 % świadczyłoby o bardzo dynamicznym procesie.